ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821139
*
nr 782 1139
Spegel
1920-tal, höjd: 87
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:19:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 13:50:54
1
250 kr
6/10 18:01:10
2
350 kr
6/10 18:02:29
2
400 kr
7/10 23:45:09
3
350 kr
7/10 23:45:29
3
550 kr
8/10 10:18:29
4
500 kr
8/10 10:18:59
4
600 kr
8/10 10:34:18
4
650 kr
8/10 11:13:22
4
750 kr
8/10 11:52:43
3
700 kr
8/10 11:53:12
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
nr 782 1139
Spegel
1920-tal, höjd: 87
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/10 13:50:54 | 1 | 250 kr |
| 6/10 18:01:10 | 2 | 350 kr |
| 6/10 18:02:29 | 2 | 400 kr |
| 7/10 23:45:09 | 3 | 350 kr |
| 7/10 23:45:29 | 3 | 550 kr |
| 8/10 10:18:29 | 4 | 500 kr |
| 8/10 10:18:59 | 4 | 600 kr |
| 8/10 10:34:18 | 4 | 650 kr |
| 8/10 11:13:22 | 4 | 750 kr |
| 8/10 11:52:43 | 3 | 700 kr |
| 8/10 11:53:12 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



